czwartek, 13 kwietnia 2017

Żądza zniszczenia wyłania się ponownie

Prognozowane warunki pogodowe dla Arktyki nie wyglądają dobrze.  W Arktyce tworzy się układ wysokiego ciśnienia, który nie tylko będzie zaciągał ciepło nad obszar Oceanu Arktycznego, ale wywrze kinetyczny wpływ na pak lodowy. Wyż nad Morzem Beauforta wygeneruje silny dryf lodu, przemieszczając go od Cieśniny Beringa do Atlantyku, w tym do Cieśniny Frama.

Prognozowane warunki pogodowe w Arktyce dla 14-18 kwietnia 2017. Animacja obok przedstawia prognozy anomalii temperatur. Climate Renalyzer

Sam wyż o tej porze, powyżej 70oN nie ma jeszcze dużego wpływu na temperatury. Ale może przemieścić masy powietrza z niższych szerokości geograficznych i zwiększyć temperaturę. Za kilka dni, w drugiej połowie kwietnia Słońce będzie świecić jeszcze wyżej i dłużej, więc zacznie się uwydatniać właściwość wyżu, jaką jest brak chmur. Jednak dopiero, gdy zniknie śnieg na Dalekiej Północy, ciepło będzie mogło z całą siłą wedrzeć się nad obszar Oceanu Arktycznego. Śnieg szybko topnieje, jego granica przesuwa się szybko na północ. A już teraz ciepłe masy powietrza mają  coraz większe możliwości, by dotrzeć do Arktyki. Tak też właśnie będzie się działo w ciągu najbliższych dni.

 Nad Morzem Czukockim temperatura przekroczyła 1oC. Earthenet

Podczas gdy my będziemy mieli bardzo ciężką pogodę, w Arktyce temperatury będą dramatycznie wysokie. Już teraz nad Morzem Czukockim przekraczają one zero stopni.

 Grubość arktycznego lodu morskiego w 2012 i 2017 roku dla 12 kwietnia. Naval Research Laboratory

Biorąc pod uwagę stan lodu, jego topnienie będzie zachodzić bardzo szybko. Zestawienie map pokazuje jak wielkie są różnice w grubości lodu: na początku wielkiego topnienia z 2012 i obecnie. Istnieje możliwy scenariusz, że wyże baryczne doprowadzą do szybkiego topnienia wiosną, tak jak miało to miejsce rok temu. Po czym warunki pogodowe ulegną zmianie, i topnienie straci na sile. Tyle tylko, że teraz lód jest w gorszym stanie niż rok temu, więc topnienie będzie jeszcze szybsze, gdy wyżowa pogoda przeciągnie się na maj. Nawet gdy w czerwcu wszystko się zmieni, lód będzie się szybko topić dalej. Tak duże zmiany w granicy lodu doprowadzą do powstania korzystnych dla potężnych sztormów warunków. Cienka pokrywa lodowa może łatwo zostać rozbita i ulec stopieniu pod wpływem wiatru i fal. Taki scenariusz jest możliwy, gdzie zbyt szybkie topnienie wiosną prowadzi do powstania sztormowych warunków w czerwcu i lipcu. Mapa obok pokazuje dryf lodu 15 kwietnia. Lód dalej będzie przemieszczać się w stronę Cieśniny Frama.


Pokrywa lodowa Oceanu Arktycznego - mozaika zdjęć wykonanych w podczerwieni 11-13 kwietnia 2017. Sea Ice Denmark

Zdjęcie satelitarne w podczerwieni pokazuje jak wygląda czapa polarna Arktyki wzdłuż wybrzeży Grenlandii i Archipelagu Arktycznego. Jasny odcień lodu to gruby pak, który przemieszcza się do Cieśniny Frama. Liczne spękania i szczeliny to efekt silnego dryfu lodu. Ciemniejsze obszary to lód cienki, mający nie więcej jak 2 metry grubości. Grubego lodu zostało niewiele, więc szybkie topnienie czapy polarnej jest nieuniknione, nawet jeśli warunki pogodowe nie będą temu sprzyjać. Dowodem tego jest rok 2016, kiedy to w czerwcu i lipcu pogoda nie sprzyjała topnieniu. Mimo to zasięg lodu, choć nieznaczne, to spadł we wrześniu poniżej wartości z 2007 roku. A w 2007 roku warunki dla topnienia były arcysprzyjające. Dlatego tym bardziej perspektywa rekordowego topnienia jest jak najbardziej możliwa. 

Zobacz także:

75 komentarzy:

 1. Żądza zniszczenia jest silna jak nigdy dotąd i praktycznie nie do uniknięcia. Grubość arktycznego lodu nie pozostawia cienia wątpliwości. Przy sprzyjających warunkach pogodowych rekord padnie na 100%. Co do skutków ewentualnego megatopnienia to nie będą one aż tak dramatyczne.
  https://pubs.usgs.gov/pp/p1386a/gallery2-fig29.html
  Na powyższym wykresie można zauważyć, w którym miejscu ustala się równowaga termiczna dla naszej planety. Jeśli w ciągu najbliższych 100 lat spalimy większość paliw kopalnych i z powodu coraz większego zapotrzebowania naszej cywilizacji na prąd przejdziemy na zupełnie inne, nieznane dzisiaj albo znane ale nie wykorzystywane praktycznie z powodu naszej niemocy technologicznej, źródła energii to temperatura Ziemi podniesiona o ok. 5 stopni Celsjusza nie spowoduje żadnej katastrofy. Od 25 mln lat temu do 15 mln lat temu (pierwsza połowa Miocenu) a więc wcale nie tak dawno, istniały właśnie takie warunki. Świat radził sobie doskonale. Więcej, obecnie nawet jeśli podgrzejemy naszą planetę o 2 stopnie tak jak to zakładają międzynarodowe uzgodnienia, to co najwyżej cofniemy się do dość zimnych, rzekłbym że nawet ponurozimnych czasów wczesnego i środkowego oligocenu. Oligocenu, w którym bez problemowo istniała w pełnym rozmiarze i zasięgu czapa lodowa bieguna południowego i w którym pojawiły się małpy człekokształtne.
  Demon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strażnik Bentosu14 kwietnia 2017 11:04

   Nikt nie podaje w wątpliwość, że świat sobie poradzi, a życie na Ziemi nie zaniknie wobec aktualnych zmian klimatycznych. Przecież bywało już gorzej. Jednak, w odróżnieniu od wcześniejszych zmian warunków na Ziemi, od paprociowych lasów Antarktydy po Ziemię śnieżkę, do obecnych zmian nie podchodzimy czysto fenomenologicznie. Zadajemy sobie pytanie czy nasz gatunek sobie poradzi. Wspominam powtarzające się przypadki śmierci z przegrzania w Indiach czy Pakistanie, sztormy, susze i podnoszenie poziomu wszechoceanu.

   Usuń
  2. Ależ oczywiście, że jako gatunek doskonale sobie poradzimy choć niestety nie wszyscy przedstawiciele naszego gatunku przeżyją. Niektóre populacje mocno ucierpią a niektóre (te na dalekiej północy)uwolnione z lodowego gorsetu rozwiną skrzydła. Tak było, jest i będzie na tej naszej błękitnej kropce.
   Demon

   Usuń
  3. Ale uchodźcy najpierw wedrą się milionami na północ, a powstrzymać ich będzie można tylko strzelając. Cywilizacja zmieni się radykalnie. Największe aglomeracje jak NY, poradzą sobie przy pomocy gigantycznych nakładów - inne po prostu będą musiały być opuszczone, co przyniesie kolejne straty i kryzysy.
   Populacja ludzi najwyżej się zmniejszy, mieliśmy też człkiem niedawno załamania cywilizacyjne, jak choćby upadek Rzymu. Europa przetrwała, ale już nie taka, spytaj założycieli Wenecji, czy byli szczęśliwi przenodząc zię na bagna.
   Obecna zmiana klimatu jest dramatycznie szybka, co jak pokazuje historia skutkuje wielkimi wymiraniami, bo dynamika ewolucji jest o rzędy mniejsza, niż zmian warunków po solidnych impaktach, czy podgrzaniu atmosfery przez spalenie wszystkiego co się da. Z punktu widzenia historii Ziemi to będzie coś jak początek trzeciorzędu, ale z punktu widzenia historii ludzkości to raczej będzie coś więcej niż upadek Rzymu, raczej jak najazd na Amerykę Południową dla Indian. Żyją i dziś potomkowie Majów, ale trudno powiedzieć, że nic wielkiego się nie stało.
   Zatem ględzenie "świat będzie istniał dalej, a w dalszej perspektywie będzie nawet lepiej" jest po prostu głupie. Trzeba było powiedzieć mieszkańcom Konstantynopola w XV wieku, że za czas krótszy od połowy istnienia Imerium wszyscy Grecy będą mieli smartfony. Na pewno łatwiej by im było witać nowe czasy.

   Usuń
  4. Dzisiejsza zmiana klimatu jest niezwykle powolna w porównaniu ze zmianami następującymi po upadku asteroidy o rozmiarach Mount Everestu lub po wybuchu serii superwulkanów. Myślę też, że średniowieczni Wenecjanie, choć okrutnie wcześniej doświadczeni, tylko dzięki tym niedogodnościom stworzyli niewielkie, ale jakże wpływowe, republikańskie morskie supermocarstwo. Więcej wiary w zdolności adaptacyjne ludzkości i przyrody życzę Ryśku.
   Demon

   Usuń
  5. "Ale uchodźcy najpierw wedrą się milionami na północ..."
   Taaak, jasne, całe hordy, tabuny, miliony, co ja mówię, miliardy uchodźców wparadują do biednej Polski. Weźcie już skończcie powtarzać w nieskończoność te brednie o uchodźcach jako argument przeciwko GO, bo to już nudne się robi, niedorzeczne i głupie. Uchodźcy idą do Europy po kasę, bo ich Merkel i lewacka Europa zaprosiła. Nie uciekają przed jakimś mitycznym mokrym termometrem! Czy to tak ciężko zrozumieć? Trzeba na poważnym blogu naukowym ciągle powielać te same bzdurne teksty o uchodźcach?

   Usuń
  6. Tak bardzo nie lubisz mieszkańców Holandii?

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ Rafale gdyby nie upadło Cesarstwo Rzymskie tylko cały czas trwało to z pewnością Ty, jako Słowianin, byłbyś co najwyżej niewolnikiem na dworze jednego z rzymskich możnowładców. Zmierzch jednej cywilizacji to jutrzenka kolejnej.
   Demon

   Usuń
  2. I dlatego mieszkańcy Akwilei z radością witali nowe czasy, widząc jutrzenkę wstąpienia Polski do UE, a ci mniej dalekowzroczni wierzyli, że Mieszko dołączy do ich cywilizacji przyjmując chrzest. Witano więc przodków Bułgarów horągiewkami unijnymi.

   Usuń
  3. Ryśku, jak sam widzisz, potwierdzasz moją tezę. Bo czyżby powstała potężna Republika Wenecji gdyby nie to przykre wydarzenie?
   Jeśli Europa nie przywita najeźdźców z mieczem w dłoni i z męstwem w sercu to czy zasługujemy na to wszystko co mamy? Globalne ocieplenie jest faktem a jednocześnie wielką próbą. Kto nie jest tchórzem ten się go nie zlęknie.
   Demon

   Usuń
  4. Kiedy umrzesz, rodzina postawi ci pomnik, zamówi z braku funduszy u biednego rzeźbiarza, który okaże się genialny i jego dzieła będą słynne na cały świat. Zropaczona wdowa po tobie aby zagłuszyć ból zacznie pisać pamiętniki i wyda je, a potem będą zekranizowane. Sierotki będą nieco smutne na początku, ale w dorosłość wejdą mężniejsze dzięki dzieciństwu bez ojca. Przy pomocy pieniędzy z ekranizacji powieści matki założą biznes, który pi dwóch pokoleniach rozrośnie się do imperium finansowego.
   Nie ma tego złego, co hy na dobre nie wyszło, ale o tym, czy tak właśnie potoczy się twoja historia dowiemy się sporo po fakcie. Czy już dziś mam tobie, twojej żonie i dzatkom życzyć, żeby w przyszłym tygodniu lekarz powiedział " obawiam się, że to nowotwór". Jak będziesz leżał w hospicjum, z pewnością będziesz zachwycony perspektywą imperium finansowego twoich wnuków, których poznać nie będziesz miał okazji.
   To właśnie jest twoja logika. Do bani.

   Usuń
  5. @Rysiek co ty bierzesz? Ja też chcę!

   Usuń
 3. Demon jak widać zapomniał że istnieje coś takiego jak ludzka cywilizacja, złożona i krucha. To już nawet nie jest to co było w osiemnastym wieku. To złożony mechanizm który się zacznie rozsypywać
  Demon czy kupiłeś już sobie broń którą będziesz się bronił przed nachodźcami klimatycznymi? A może uważasz że jesteś nietykalny? Ludzie żeby bronić własnego życia zrobią wszystko łącznie z najgorszym. Etyka, religia pójdą w odstawkę. Tak trudno to zrozumieć?
  Nikt tu nie mówi o przyrodzie, ona sobie poradzi. Na ziemi jest masę gatunków lepiej przystosowanych niż nieowłosiona małpa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaa, już widzę jak przybiegną akurat do Polski... Potraficie tylko straszyć uchodźcami i mokrym termometrem, bo nie macie innych argumentów. A może w duchu też kibicujecie GO i cieszycie się że w zimie nie będzie mrozu i śniegu? Bo chyba każdy normalny człowiek się z tego cieszy.

   Usuń
  2. @Anonimowy14 kwietnia 2017 13:39
   Czy normalny człowiek cieszy się, że inni umierają z powodu GO ?

   Usuń
  3. Anonimowy 14 kwietnia 2017 20:29
   Czy normalny człowiek chce aby nadal ludzie umierali z powodu mrozów?

   Usuń
  4. A kto tam Polskę będzie chciał najeżdżać. Jest tyle zimniejszych i bardziej cywilizowanych krajów, że przez najbliższe 20 lat Polska będzie omijana szerokim łukiem. Nie wiem, czy jest jakieś pocieszenie w tym, że nie będzie od kogo kupić telewizorów, samochodów, ani z czego montować i nikt nie będzie chciał kupić naszych kartofli, ale je zabrać. Zresztą może wszelkie nieszczęścia ominą wasze miasto? Może tylko zaleje Gdańsk i Szczecin, może tylko rolnicy będą maryludzić, a u was burmidtrz wybuduje odkryty aquapark i będziecie leżeć nad basenem z drinkiem z palemką przez cały rok? Z pewnością takie szczęście spotka wasze dzieci, o ile nie będą wyjeżdżać z małej ojczyzny. Właśnie drinki z palemką nad otwartą wodą przez okrągły rok. Niech się ociepli czym prędzej i niech już na zawsze przestanie padać bo jalubię siedzieć na słoneczku.

   Usuń
 4. Demon jak widać zapomniałam że istnieje coś takiego jak ludzka cywilizacja, złożona i krucha. To już nawet nie jest to co było w osiemnastym wieku. To złożony mechanizm który się zacznie rozsypywać
  Demon czy kupiłeś już sobie broń którą będziesz się bronił przed nachodźcami klimatycznymi? A może uważasz że jesteś nietykalny? Ludzie żeby bronić własnego życia zrobią wszystko łącznie z najgorszym. Etyka, religia pójdą w odstawkę. Tak trudno to zrozumieć?
  Nikt tu nie mówi o przyrodzie, ona sobie poradzi. Na ziemi jest masę gatunków lepiej przystosowanych niż nieowłosiona małpa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ Rafale gdyby nie upadło Cesarstwo Rzymskie tylko cały czas trwało to z pewnością Ty, jako Słowianin, byłbyś co najwyżej niewolnikiem na dworze jednego z rzymskich możnowładców. Zmierzch jednej cywilizacji to jutrzenka kolejnej.
   Demon

   Usuń
  2. @Rafał Skibiński
   Uważasz, że granica nie może stanowić skutecznej bariery przed napływem obcych? To przypomnij sobie choćby Żelazną Kurtynę. W dzisiejszych czasach technologiczne możliwości ochrony granic są o wiele większe niż w okresie Zimnej Wojny.

   Usuń
 5. Strasznie w tym roku ten zasięg nie chce spadać. W 2004 roku o tej porze leciało już po 100 tys. km2 w dół dziennie, a teraz bździuli po 40 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 2004 leciało ale z jakiego poziomu! Obecnie jest bardzo duża szansa aby przebić linię roku 2016 i wyjść na rekord i to bardzo mocny.

   Usuń
 6. Dobra wiadomość dla zwolenników globalnego ocieplenia. Wg danych NASA anomalia temperatury ponownie rośnie. W marcu była wyższa niż w lutym i wyniosła 1,13 st. C - https://data.giss.nasa.gov/gistemp/maps/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://data.giss.nasa.gov/gistemp/maps/
   Ale zaraz za I kwartał 2017 anomalia do okresu 1951-1980 wynosi już tylko 1,05 a po obecnym kwietniu pewnie spadnie poniżej 1 zatem bez herezji. Do dwóch stopni droga daleka.

   Usuń
 7. 1,13°C, ale względem archaicznej normy sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy większość z nas nawet na świecie nie było. Zmieniłem sobie na bardziej aktualny okres 1981-2010 i anomalia wynosi już tylko 0,64°C. I dużo i mało, bo rok temu było cieplej. Jest spadek o 0,15°C względem ubiegłorocznego marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo w ubiegłym roku było El Nino, najsilniejsze w historii pomiarów.

   Usuń
 8. https://data.giss.nasa.gov/tmp/gistemp/NMAPS/tmp_GHCN_GISS_ERSSTv4_1200km_Anom3_2017_2017_1987_2016_100__180_90_0__2_/amaps.png
  Ta mapa pokazuje prawdę, że nie ma żadnego globalnego ocieplenie. Spalamy tyle węgla, ropy i gazu, a efektu nie ma. Większość zamieszkałych terenów oziębia się w zastraszającym tempie! Idzie Globalna Zima!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GO jest, tylko jego przeciwnicy udają że nie widzą, iż najszybciej ocieplają się strefy okołobiegunowe. Ciepło zrobiło się np. na Syberii, co akurat jest bardzo wskazane i nikomu krzywdy nie zrobi jak zamiast dzikich mrozów po -40 będzie -20. Nie widzą, albo nie chcą widzieć, że w tropikach nie ociepla się prawie wcale, co doskonale widać na tej mapie. Dlatego wciąż bredzą i straszą o mokrych termometrach i hordach uchodźców, bo brak im już racjonalnych argumentów.

   Usuń
  2. Brawo Michał! W tej chwili w najcieplejszym miejscu Afryki jest 42 st. C. do mokrego termometru brakuje przy tej wilgotności jeszcze 10 st. więc o czym my tu piszemy? Już Demon pisał że jak temp. podniesienie się w tropikach czy na zwrotnikach o 2 st. to na biegunie będzie to 20 a nawet 30 st. Globalne podniesie się temp o ile? Przez 100 lat o 2,3,4 st.? Nawet jak o cztery to znaczy że na biegunach będzie o 20 st. więcej a w tropikach 1-2 st. więcej. W Pakistanie i tak będą mieszkać niech tylko w Ramadan sprzedają wodę a jak jest naprawdę ciepło niech siedzą w ziemiankach.

   Usuń
  3. @Michał

   Chodzi nie tylko o tropiki a głównie o Bliski Wschód. Tam trend temperatury jest silny, ale żeby to odkryć trzeba być na tyle bystrym, żeby umieć wykreślić mapę trendu, a nie anomalii z pojedynczego miesiąca.

   http://wstaw.org/m/2017/04/17/amaps.png

   No, ale cóż. Tu gawiedź chołubi jakiegoś Demona, który odkrył że jak się ociepla to się ociepla i jest mniej lodu, tudzież potrafi życzyć innym śmierci. Inny bystrzak odkryje, że w połowie kwietnia w Afryce jest "zaledwie 42", jakoś zapominając że to nie środek lata.

   Jeden drugiego warty.

   Usuń
 9. No i jeszcze ociepla się tam gdzie powinno czyli na dalekiej północy. Jak można się z tego nie cieszyć?

  OdpowiedzUsuń
 10. https://www.slideshare.net/mobile/jonathanbujak/azolla-event-talk-june-2014-part-1
  Ciekawy slajdszoł i potwierdzenie tego co pisze @demon.

  OdpowiedzUsuń
 11. Po wielu miesiącach kombinowania, wreszcie udało nam się zmontować koalicję przeciw Krzysiowi Sławińskiemu używającemu nicka kslawin. Fanpage meteomodel na FB już nie istnieje. Kslawin rozwalony na maksa, przestaje publikować na blogu pdjakowa. Pozostał jeszcze tylko pdjakow, ale jego wyciszą służby skarbowe i my. Wtedy już nikt nam nie będzie zarzucał pisania nieprawdy, że globalnego ocieplenia nie ma!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Funpage nadal istnieje :)
   Jesteś nie w temacie jak widzę. :)

   Usuń
  2. Można też wystrzelać wszystkich z NOAA, ale zamiast odstawiać Antygonę prościej jak mizaru i kikazaru po prostu nie czytać pewnych rzeczy, nir trollować na nielubianych stronach. Zajmijcie się czymś pożytecznym, może idźcie na siłownię, albo podzielcie się jajeczkiem z rodzinną, może polubcie szefa, wybierzcie się do lasu... Samookaleczanie jest przejawem jakichś głębszych problemów.

   Usuń
 12. Funpage istnieje, ale fanpage już nie! Brawo ekipa LZ za anihilację tych oszustów z IPCC!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co gniazdo się rozpierdoliło i szczury z LZ wpadły do Huberta??

   Usuń
  2. Hubert jest wporzo bo akceptuje różne zdania

   Usuń
  3. Problemy teraz stwarza tylko pdjakow. Jego byt chyli się już ku upadkowi. Ekipa z nowego fanpage, lada chwila odpali swoją stronę z mapami i pdjakow ze swoim portalikiem zniknie na dobre, tak jak kslawin. Idzie nowe! Będziemy lepsi od żałosnego portaliku pdjakowa!

   Usuń
 13. O co poszło z kslawin? Dlaczego przestał pisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie ukryjesz że Piotrek zachowuje się jak inkwizytor. Co on na Demona powypisywał to głowa mała a na końcu okazało się że Demon miał rację. To i przestał pisać.

   Usuń
  2. Zapraszamy Demona na nasz fanpage. To epokowe odkrycie, które chętnie rozpropagujemy.

   Usuń
  3. Demon po części ma rację ale nie do końca.

   Usuń
 14. Nie pisał merytorycznie tylko agresywnie promował na fanpage tą swoją partię POpaprańców. Blokował osoby, które miały inne zdanie co do antropogeniczności ocieplenia lub udowadniały, że ocieplenia nie ma np. pokazując dowody na globalny spisek związany z fałszowaniem danych pomiarowych. Na nowym fanpage https://www.facebook.com/meteoprognoza/?fref=ts pozwalamy pisać także i na te tematy, które kslawin uważał za głupie.
  Ekipa meteoprognoza.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, oczywiście jego komentarze wiszą. A moje usunięte za byle g. Paranoja !

   Usuń
 15. Co tu się dzieje?
  Aż przykro czytać... Panowie to blog o klimacie a nie onet. Politykę zostawcie na dzień wyborów.
  Demon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się w tym momencie czuję, jakbym czytał propagandowy Dziennik Polski, tam jest taka nienawiść do Platformy. Ale się i tak z tobą zgadzam.

   Usuń
  2. Nie o platforme chodzi a o rozwaleniu dobrej opinii o blogu czy portalu meteomodel
   (Nic tak nie zniecheca jak komentarz stylizowany na tubylca z którejkolwiek opcjii politycznej).

   Usuń
  3. Tu niedługo będzie jak u Rabczewskiej niestety....

   Usuń
 16. Informujemy, że kslawinem nie mamy nic wspólnego. To człowiek o zerowej wiedzy meteorologicznej, który kradnie cudzą własność intelektualną i propaguje ją jako swoją. Od tego człowieka odcięły się już wszystkie portale i autorytety naukowe z zakresu meteorologii i klimatologii.
  Zapraszamy wszystkich na nasz nowy funpage na FB: meteoprognoza.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. w demokratycznym kraju by nie porządzili

   ale oni wprowadzają zamordyzm.
   Tuska chcą wsadzić jak faszystowski reżim pułkowników Józefa PiSdupskiego polityków opozycji w Brześciu nad Bugiem w 1930.
   Nie można wykluczyć otwarcia obozów koncentracyjnych dla przeciwników jak w Berezie Kartuskiej,
   Demokratyczne instytucje już zlikwidowali lub właśnie dorzynają

   Usuń
 17. Typowy standardowy tekst Wolaka. Ale z was lemingi, że nawet nie stać was na 1% oryginalności.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja jestem też Pisowcem, jak słyszę PO, lewak: krew mnie zalewa. Ale nigdy nie nawołuje do przemocy. Posty powyżej nadają się pod paragraf. Ponadto sądzę że piszą to prowokatorzy z "Nowoczesnej", "PO" albo inni zadaniowani przez obce służby. Jako PIS-owiec nigdy nie powiedziałem złego słowa na kslawin, ogólnie oddzielam politykę od klimatologii.
  Gdzie jest moderator który wytnie tych prowokatorów z nowoczesnej i PO? Przecież to jest nawoływanie do przemocy fizycznej. Dawno się z takim czymś nie spotkałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą Rafał w pełnej rozciągłości. Polityka na tym blogu nie powinna zaśmiecać naszych dyskusji niezależnie od tego czy się ze sobą zgadzamy czy nie. Na drugi raz warto nie wspominać o uchodźcach bo to pewnie przyciągnęło "krzyżowców". Mam nadzieję, że Hubert oczyści atmosferę.
   Demon

   Usuń
  2. No ja tu widzą, że robi się nieciekawie na tych komentarzach. I co mam z tym fantem zrobić? Moderować komentarze, czy nie?

   Gdzie by o Nevena na blogu czy forum takie rzeczy się działy?

   Usuń
  3. Kasuj komentarze a nie pytaj się co masz zrobić :)

   Usuń
  4. To nie ja zacząłem, już nawet na meteomodelu zaczynają cię krytykować, on się podszył pod ekipę meteomodelu i zaczął obrażać kslawina !! Moich nie usuwaj( w których krytykowalem PIS). Ja tylko zacytowałem komentarz "a nie lepiej zrobić mu(...) ", bo uważam, że tym ktoś powinien się zająć.

   Usuń
  5. " Przecież to jest nawoływanie do przemocy fizycznej. Dawno się z takim czymś nie spotkałem. "
   przemoc fizyczna jak popychanie i zabójstwo to co innego.Nie należy równać byle szturchnięcia do obcięcia głowy.Ale przyznam że K. slawiński w niej ma chyba nieco za mało jeżeli się kłóci ze mną mimo tego że nie ma racji.

   Usuń
 19. Meteoprognoza - Meteomodel16 kwietnia 2017 20:20

  Oświadczenie
  Strona Meteomodel , Meteoprognoza oraz Funpage Meteoprognoza, nie udzielały na tej stronie żadnych informacji na temat swojej działalności ani sytuacji. Wszystkie wpisy, w których ktoś podszywa się pod Funpage Meteoprognoza nie są naszego autorstwa. Nie mamy nic wspólnego z obecnym hejtem i nie wypowiadamy się na innych portalach jako Meteoprognoza.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kilka komentarzy poleciało.
  Dlaczego?
  Po pierwsze nie używamy wulgaryzmów. Koniec z przeklinaniemm
  Po drugie nie używamy gróźb i nie podajemy namiarów na innych
  Po trzecie nie dyskutujemy na temat polityki krajowej. No bo przecież to blog o klimacie, Arktyce i globalnym ociepleniu.
  Po czwarte nie obrażamy samych polityków, ani jednych, ani drugich, to nie ta strona. To nie ten temat. Od tego jest Salon24 o ile wiem.

  Kłócą się o pietruszkę. I tak będą konsekwencje ocieplania klimatu ponure i prędzej czy później nas dotkną. Nikt nie zaklnie rzeczywistości. Moim zdaniem era denializmu powinna się skończyć, jest już tak dużo dowodów na atropogeniczność GO, że nie da się już tego zamieść pod dywan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja używałem tylko trzeciego i czwartego podpunktu. Moje komentarze nie będą zgłoszone ?? Jakby co, ja się NIE podszywałem pod meteomodel i to nie ja używałem niecenzuralnych słów. Ja tylko pisałem o zamordyźmie i o Tusku. Taka jest prawda.

   Usuń
  2. TO jest blog O ARKTYCE, A NIE O TUSKU, CZY KIMŚ TAM JESZCZE. Co mnie obchodzi Tusk. Czy też co mnie obchodzą politycy, chyba że ci światowi, co mają wpływ na globalną gospodarkę i losu państw. np. wojna w Syrii i powiązania z globalnym ociepleniem, susza i exodusem Syryjczyków. Oczywiście temat sporny, a GO nie było jedyną przyczyną.

   Usuń
  3. Jakoś tego nie usunąłeś:
   https://arcticicesea.blogspot.com/2017/04/zadza-zniszczenia-wyania-sie-ponownie.html?showComment=1492332000828#c6466038749879822527

   Usuń
  4. Ciągle się dopieprzacie do moich komentarzy, tylko dlatego, że on nie lubi Platformy a ja lubię?? A to, że się podszywał on pod meteomodel i obrażał to już jest dobrze, a jak ja już coś napiszę też o polityce, to już robicie wielkie halo ? ZENADA ! Chodzi mi o te komentarze " Nie pisał merytorycznie tylko promował na fanpage ta swoją partię POpapranców (...) " albo tu " Informujemy, że z kslawinem nie mamy nic wspólnego (...)". Gdzieś mam taką niedouczoną moderację !!!!! Żegnam !

   Usuń
  5. Ja nic nie groziłem i mój tekst został skasowany!Pytałem się tylko czy K sławiński jest wyznawcą PO i zaproponowałem mniej brutalne dla niego rozwiązanie!

   Usuń
  6. Hubert powinien zgłosić to na policje, o ile już tego nie zrobił.
   Ale reszty komentarzy oczerniających Meteoprognozę i Pdjakowa to już nie usunąłeś.

   Usuń
  7. Usunąłem te z wulgaryzmami, groźbami i namawianiem do popełniania przestępstw. Reszta niech już zostanie. No i dyskusje nt. krajowej polityki. Część też usunąłem.
   Po prostu skupmy się w temacie.

   Usuń
  8. Hubert, ale podszywanie pod FunPage Meteoprognoza, nie jest ok, bo psuje reputacje, gdyż osoby niewtajemniczone mogą to odebrać , że to funpage pisał.

   Usuń
  9. Kto tu trafi i przeczyta to ogarnie że to nie meteoprognoza.

   Usuń
  10. Do meteorognoza. Właśnie jestem wśród osób niewtajemniczonych i tak to odebrałem. Bardzo sie interesuje polityką i mam prawo wyrażać swoje poglady! To musiałem powiedzieć, lubię politykę juz od kilku lat i duzo wiem, nie to co z przeciwnej partii zwanej lepszym sortem. Ale proszę usunąć komentarz, w którym osoba pisała jako niby ekipa meteomodelu . I zakończyć temat. Dziękuję.

   Usuń
 21. "To musiałem powiedzieć, lubię politykę juz od kilku lat i duzo wiem, nie to co z przeciwnej partii zwanej lepszym sortem. "
  Jakiej przeciwnej partii?Przeciw czemu!??A na stronie meteomodel |Huberta się czepiają ze nie chce wprowadzić tu takiej cenzury jak tam.Do tego takie brednie były że szkoda gadać.
  "Hubert, ale podszywanie pod FunPage Meteoprognoza, nie jest ok, bo psuje reputacje, gdyż osoby niewtajemniczone mogą to odebrać , że to funpage pisał."
  Nawet jeżeli to Hubert chyba ma ważniejsze zajęcia niż cenzura?Do tego jak ktoś ma rozumek to wie że jest coś takiego jak podszywacze.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie interesujesz się polityką ,bo nie wiesz co znaczy lepszy sort( Kaczyński tak powiedział), czyli że my z PO jesteśmy zdrajcami itd. On nazwał tak rząd opozycji. Hańba. Zawsze się jacyś trolle znajdą, ktorzy czasami wręcz przekraczają wszelkie normy społeczne, np. w gazetach typu Polska Times. Tam jest dopiero dzisiaj wysyPISko.

  OdpowiedzUsuń