sobota, 28 września 2013

Ostatnia widokówka z Arktyki

Kamery, które wykonują zdjęcia w rejonie bieguna północnego już nie pracują. Ostatnie zdjęcie pochodzi z 21 września, gdzie w tle widać lodołamacz. Urządzenia automatycznej stacji dryfującej wciąż przesyłają dane. Dzięki czemu możemy dowiedzieć się, że w rejonie bieguna północnej panuje lekki mróz i wieje słaby wiatr. Temperatury w ostatnich dniach w rejonie bieguna północnego wahały się od -6 do 0oC.

Ostatnie zdjęcie z kamery NPEO Webcam2

Zdjęcie z 19 września

W ostatnich dniach w pobliżu bieguna północnego panuje lekki mróz, gdzie warunki atmosferyczne nie należą do zbyt przyjemnych. Choć ostatnio nie wieją tam silne wiatry, to często pada marznący deszcz i śnieg. Obecnie między 88 a 90-tym równoleżnikiem N panuje noc polarna. Za kilka tygodni w obszarach, gdzie znajdowały się kamery, temperatura spadnie do minus kilkunastu stopni, a w lutym i w marcu będzie tam bardzo mroźno z temperaturami rzędu -30 do nawet - 40oC.


Zobacz także:
  • Stacje badawcze muszą być ewakuowane, sobota, 8 czerwca 2013 
    Stan lodu w rejonie bieguna pogarsza się, w wielu miejscach koncentracja spadła już do 75%. Wszelkie stacje na pokrywie lodowej, gdzie przebywają ludzie muszą być jak najszybciej ewakuowane. Dwa poniższe zdjęcia pokazują obraz z 8 czerwca z 8:17 i 8:24. Widać na nich w...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz