środa, 25 grudnia 2013

TOP GEAR w Arktyce

Od wieków ludzie próbowali zdobywać odległe i trudno dostępne miejsca, takie jak Arktyka. W dobie dzisiejszej techniki podróż na biegun północny jest prostsza i co roku wielu ludzi organizuje wyprawy na biegun północny. Arktykę zdobywano już na wiele sposobów. W 2007 w ramach znanego na całym świecie brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear zorganizowana została wyprawa, a raczej wyścig na magnetyczny biegun północny. Biegun magnetyczny znajduje się w regionie Wysp Królowej Elżbiety i jest w ciągłym ruchu, przemieszczając się nawet 60 km rocznie.

Film można oglądać także w wersji HD, ale wymaga to szybkiego połączenia internetowego. Źródło: BBC HD, dostępny na You Tube

Jeremy Clarkson, prezenter telewizyjny, który jest gospodarzem programu Top Gear wziął udział wraz ze swoimi kolegami z programu w wyścigu na magnetyczny biegun północny. Prezentowany przez BBC i emitowany także w Polsce odcinek specjalny programu Top Gear pokazuje ciekawą rywalizację w wyścigu. Na przeciw siebie stają: psi zaprzęg, który jest tradycyjnym środkiem transportu wciąż używanym przez Innuitów, oraz pickup Toyoty. 

Poniekąd ciekawy i oryginalny wyścig został krytycznie przyjęty głównie przez Greenpeace, jako nieodpowiedzialny w dobie globalnego ocieplenia, emisji CO2 i degradacji środowiska naturalnego. Mimo to (ma ponad 100 tysięcy odsłon) warto jest zobaczyć ten film.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz